szkoła szachowa

DANE KONTAKTOWE

WYŚLIJ ZAPYTANIE

szkoła szachowa

szkoleniekoc@gmail.com

szkoła szachowa
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

© Copyright KINGSOFCHESS 2023.r

Polski arcymistrz znowu deklasuje rywali.

 

Kolejny sukces polskiego reprezentanta, tym razem wygrywa Speed Chess Championship Invitational. Turniej odbył się 25.10.2020 online i trwał ponad 6h!

Janek w 1/8 finału zmierzył się z reprezentantem Vietnamu  Le,Tuan Minh, którego pokonał 7,5 - 3,5. Był to pierwszy i teoretycznie najsłabszy przeciwnik, który znajduje się bardzo daleko w rankingu fide. W ćwierćfinale Jan-Krzysztof Duda zmierzył się z dwudziestoletnim reprezentantem USA Jeffery Xiong,

ranking fide tego zawodnika przekracza magiczną barierę 2700 zarówno w partiach klasycznych, rapid oraz blitz. Od samego początku mecz był bardzo wyrównany i dopiero w 5 partii przy wyniku 2-2 Janek wygrał i wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca meczu. Ostatecznie wygrał 8-4 deklasując swojego przeciwnika w partiach bullet (granych tępem 1min + 1sek ).

W półfinale przeciwnikiem naszego arcymistrza był znany i bardzo utytułowany arcymistrz z Rosji Aleksander Grischuk. Zawodnika mieszkającego w Moskwie nie trzeba nikomu przedstawiać, wystarczy tylko wspomnieć, iż posiada on ranking fide w partiach klasycznych 2777! Janek od początku meczu prowadził i w bulletach przypieczętował swoje zwycięstwo ostatecznie wygrywając 7,5- 3,5. 

Finał to już była prawdziwa gratka dla każdego kibica królewskiej gry. Sergey Kariakin, bo to on był przeciwnikiem naszego asa, wygrał pierwszą partię i prowadził przez kilka początkowych rund. Janek jednak pokazał klasę w bulletach, które są bardzo silną stroną naszego zawodnika i rozgromił Rosjanina.

Ostatecznie finał zakończył się wynikiem 10-4 dla Janka.

Warto wspomnieć, że Speed Chess Championship Invitational z udziałem naszego zawodnika oglądało na żywo na kanale YT PZszach, twichu i FB prawie 1800osób!

Dzięki temu zwycięstwu Janek już 1 listopada weźmie udział w Speed Chess Championship Main Event, a w 1/8 finału przeciwnikiem Polaka będzie Amerykanin Fabiano Caruana. Janek będzie miał szanse rewanżu za Altibox Norway Chess 2020, w którym przegrał jedną partię klasyczną i w jedną w dogrywce armagedon z Amerykaninem. 

 

Jan-Krzysztof Duda Wygrywa Speed Chess Championship Invitational

26 października 2020