szkoła szachowa

DANE KONTAKTOWE

WYŚLIJ ZAPYTANIE

szkoła szachowa

szkoleniekoc@gmail.com

szkoła szachowa
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

© Copyright KINGSOFCHESS 2023.r

Jan-Krzysztof Duda wygrywa z Magnusem Carlsenem  w Altibox Norway Chess!

 

Kiedy Iga Świątek w sobotę wygrała historyczny dla polskiego tenisa Wielki Szlem Roland Garros czego jej serdecznie gratulujemy mogło by się wydawać, że to koniec sportowych emocji na ten weekend. Wieczorem tego samego dnia kolejną wielką sensację sprawił Jan-Krzysztof Duda.

Janek w wielkim stylu pokonuje mistrza świata białym kolorem w elitarnym turnieju w Stavanger, tym samym przerywa niesamowitą serie partii bez porażki Magnusa Carlsena, która trwała już dwa lata. Polak na pewno nie przystępował do tego pojedynku jako faworyt, gdyż Norweski arcymistrz nie przegrał żadnej z ostatnich 125 partii w szachach klasycznych. Nieoczekiwanie słabsza postawa naszego arcymistrza podziałała na niego bardzo mobilizująco i od samego początku to on dyktował warunki gry na szachownicy. Warto dodać, że to już druga wygrana Janka z Carlsenem w tym roku, gdyż kilka miesięcy wcześniej pokonał go online w szachach szybkich. 

Dzisiaj w niedziele o godzinie 17.00 rozpocznie się już 6 runda superturnieju w Norwegii a w niej Janek zmierzy się tym razem czarnym kolorem z Magnusem Carlsenem i mamy nadzieje, że i tym razem Polak pokarze klasę.

Zapraszamy wszystkich do oglądania relacji live na kanale YT PZszach.

 

Carlsen pokonany!

11 października 2020